ובכן – מהפך! פרשנות בזק בעקבות השעות האחרונות

קודם כל, אני שמח מאוד שהתאפקתי עד לקיום מליאת הכנסת היום ולא פרסמתי את רשומת הפרשנות שהכנתי בבוקר. במקומה, אני מציע פרשנות בזק:

א. עוד לפני שהוקמה ממשלת החירום שבשם הצורך בה עשה גנץ את המהלך שלו, הוא איבד את הכלי הפוליטי והכוח הפוליטי שבראשו הוא עמד. ייתכן שעוד נופתע לטובה, אבל על פניו זה נראה כמו מהלך של התאבדות פוליטית, כי הוא מגיע למו"מ ולממשלה עתידית עם מעט מאוד כוח מיקוח. אפילו אם נתניהו מחליט עכשיו לא להקים ממשלה ולהמשיך עם ממשלת המעבר שלו – אין מי שיתמודד מולו בבחירות הבאות (כשיהיה אפשר לקיים אותן).
ב. בהנחה שאכן תקום "ממשלת חירום" (או בשמה האמיתי – ממשלת ימין), אני לא ממהר לחזות שמפלגת העבודה תכנס אליה. לא שאני אפול מהכסא אם זה יקרה, אבל מהדיון היום אני
מתרשם שהם לא היו חלק מהמהלך עד כה (או שעשו הצגה יפה שהם לא היו).
ג. להערכתי גנץ עשה נזק אדיר למרכז-שמאל בטווח הקצר והבינוני, כי שבירת האמון הזו תשאיר הרבה מאוד מצביעים בבית בבחירות הבאות, ואולי גם לטווח רחוק יותר.
ד. ומהצד השני – יש עכשיו כ-30 מנדטים על הרצפה לגופי שמאל/מרכז שידעו להרים אותם משם, אם ידעו להתארגן ולפעול באופן מעורר אמון.
לעוקבי הדף בפייסבוק, פתחתי סקר בנוגע לשאלה האם גנץ יהיה אי פעם ראש ממשלה. מוזמנים להשתתף בו שם.

3 מחשבות על “ובכן – מהפך! פרשנות בזק בעקבות השעות האחרונות

 1. חבל שלא פרסמת את רשימת הפרשנות שלך מהבוקר, זה לא היה מצביע על הטעויות שלך אלא על חוסר ההגיון של הנפשות הפועלות.
  מהצד השני יתכן שהרבה מצביעים יעריכו את הצעד של גנץ כהתגברות שלו על ה”רק לא ביבי” והקרבה אישית לטובת האינטרסים של המדינה, שזה לא בדיוק מה שארע שם.
  יהיו לו שנתיים כראש הממשלה להוכיח את עצמו ובעוד 4 שנים יראו את ההחלטה שלו בעינים אחרות ורגשות שונים.
  סביר שנתניהו לא יוכל לעמוד פעם נוספת לבחירות הבאות וגנץ כראש ממשלה מכהן שהוכיח את עצמו יהיה בעמדה מצויינת לאסוף מפלגה סביבו.

  אהבתי

  • זה לא היה לגמרי נורא אם הייתי מפרסם, אבל עידף שלא פרסמתי. הסבלנות משתלמת.
   לגבי גנץ, אתה מניח שנתניהו אכן יבצע רוטציה, וזו הנחה מאוד לא מבוססת לטעמי. במצב הנוכחי, אני אפילו לא בטוח ב 100% שגנץ יהיה שותף בממשלת הימין הקרובה, אחרי שאיבד כמעט את כל כוח המיקוח שלו. אתה צודק שייתכן שממרחק הזמן יתברר שזה היה צעד ראוי להערכה. נראה ממרחק הזמן.

   אהבתי

 2. פינגבק: שנה טובה ה'תשפ"א | עמדת תצפית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s