קצר ולעניין: מחממים מנועים בעבודה

יותר משיש חשיבות לתוכן ההתבטאויות הספציפיות (שעוסקות יותר במימד הסימבולי מאשר המעשי), צריך לקרוא את סטטוס הביקורת של שלי יחימוביץ על ההתבטאות המדינית של הרצוג כהצהרת כוונת לקראת התמודדות בפריימריז הקרבים לראשות המפלגה, ואת סטטוס התגובה של הרצוג כתחילת/המשך ההתמודדות מצידו.
האם אנחנו צפויים בקרוב להצטרפות לדיון של מי שרואים בעצמם מועמדים נוספים (פרץ? מרגלית?)
בכל מקרה, הרצוג מבטיח עכשיו כבר בפעם השניה קיום ועידה מדינית של המפלגה בתקופה הקרובה. הקודמת תוכננה להתקיים לפני הפריימריז הקודמים ליו"ר, נדחתה לאחריהם, והתפוגגה עם החלפת הראשים.
יהיה מעניין, אם כי אני בספק עד כמה חשוב. לדעתי עמדתה המדינית של מפלגת העבודה צריכה להיות "מה שעמוס ידלין אמר". העובדה שהיה מוכן להיות מועמד המפלגה לתיק הביטחון אבל העדיף לשמור על הפוזיציה שלו ב-INSS במקום להמר בכניסה מחייבת לזירה הפוליטית היתה כנראה שיקול נכון, הגם שבעתיד אני עדיין חושב שכדאי שהוא יהיה שר הביטחון, ובדרך לשם יבנה קישור ציבורי מחייב יותר למפלגת העבודה.

בשורה התחתונה – מחממים מנועים לקראת הפריימריז, מה שאומר כנראה תקופה מייגעת ולא מעוררת תקוות במיוחד.

2 מחשבות על “קצר ולעניין: מחממים מנועים בעבודה

  1. מה שעמוס ידלין מכנה 'תכניתB' של הפלסטינים ומציג כחידוש של השנים האחרונות הוא המשך ישיר, אחד לאחד, לתכניות המדיניות של אש"ף מ-1968. אפשר לומר, אם כי מגוחך לומר במסגרת דיון שהוא גם היסטורי שיש מקום לוותר על טענות של צדק היסטורי, אבל אי אפשר לוותר על ההיסטוריה הקונקרטית של מה שמוצג כחידוש. אין כאן שום חידוש. "על תנועת ההתנגדות לחמוק מהמלכודת של הבירוקרטיה" אמר אבו-איאד באמצע שנות ה-70'. ואלון, בתוספת ל'מסך של חול' (1968) הסביר בבהירות רבה מה היא המטרה המדינית של ארגוני הטרור ומדוע הזירה המרכזית שלהם היא זו הבינלאומית ממנה הם מקווים שיופעל לחץ על ישראל.

    אהבתי

    • ידלין מציין שזו האסטרטגיה הפלסטין לכל הפחות מאז שנת 2000. האם העשור שלפני הוא תרגיל טקטי במסגרת אותה אסטרטגיה או פוטנציאל לשינוי אפשר לנהל דיון היסטורי, אבל הוא לא משנה את ההבחנה הנוכחית ואת המדיניות שאפשר וכדאי לגזור ממנה.

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s