שנה טובה ה'תשע"ה

שנה טובה תשעה

סיכום השנה התוכני המסורתי (פעם שניה כבר!) של עמדת תצפית. סיכום השנה הכמותי יגיע כמו תמיד ביום ההולדת של העמדה, באמצע אוקטובר.

אז במה עסקתי השנה?השנה טיילתי די מעט ביחס לשנים קודמות, אבל צילמתי דווקא די הרבה. 14 רשומות של צילומים נוספו השנה אל הגלריה, ובתוכן שלושים ושישה צילומים שנוספו אל הגלריה המצומצמת.

המשכתי להביט סביב אל המזרח התיכון והיחסים עם שכנינו, התבוננות שהניבה (בין השאר) חמש רשומות שליוו את מלחמת "צוק איתן", שמונה רשומות שמביאות מבחר תובנות של אליהו ששון משנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת, ואת הרשומה הסופר-פופולרית הזו.

בפינת הספורט, ליווינו בניחוש ספורטיבי את משחקי המונדיאל בברזיל וציינו אליפות שניה ברציפות למכבי תל-אביב.

בפינת הנקרולוג, כתבתי משהו (שפורסם במוסף השבת של "מקור ראשון") ליום השנה לפטירת אהרון דוד גורדון, וגם נפרדתי מעזריה אלון ז"ל ולהבדיל, מהרב עובדיה יוסף.

חוץ מזה היו, בין השאר, 15 רשומות (מעניינות למדי לטעמי, במגבלת "אין התצפיתן מעיד על תצפיתו") בנושאי כלכלה, הוספתי את מבחר הכותבים של "הארץ" (אורי משגב, אווה אילוז, עמירה הס) וגם את סמי שלום שטרית לרשימת האנשים שספגו ממני ביקורת, וגם כתבתי שתי רשומות ,הגותיות יותר, שלצערי זכו לפחות חשיפה ממה שרציתי: האחת על הקושי בהגעה אל האמת והשניה על ההצגה המטעה של המפה הפוליטית.

במדף הספרים של העמדה, נוספו אל המדור פרקי אבות מבחר מכתביו של אחד הציונים הראשונים והנשכחים, הרב יהודה חי אלקלעי. אצל בנימין זאב הרצל, שזכה למדור משלו, נוספו השנה מהדורה דיגיטלית מלאה של החוברת "מדינת היהודים" ומבחר קטעים ממחברת היומן הציוני הראשונה. בתקופה הקרובה יתחילו לעלות מבחר קטעים גם מהמחברת השניה. המשך הדיגיטציה של מחברות היומן יהיה כנראה העיסוק הצדדי העיקרי שלי בעמדה, מלבד התצפיות השוטפות, גם בשנה הקרובה.

זהו לבינתיים. למרות שמבחינת עמדת התצפית זו היתה שנה טובה למדי, בעולם שבחוץ הייתה לנו שנה עם לא מעט קללות. מגיעה לנו שנת ברכות.

שנה טובה.

התצפיתן.

 

 

 

מחשבה אחת על “שנה טובה ה'תשע"ה

  1. פינגבק: "ואיתך אגדל בלי לחשוש – אנחנו כבר בני שלוש…" | עמדת תצפית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s