משחק המונדיאל – רגע לפני ההכרעה

בזמן שרוב המדינה תחת איום טילים, יושב התצפיתן במדינת הגליל הרגועה, שוקל אם לרדת לקפה באחת מבתי הקפה האופנתיים של נצרת (סתם. אני לא שותה קפה, אבל בשבת שעברה, אחרי שסיימתי לאכול שם גלידה, חלפתי בדרך על פני הפגנה רגע לפני שהפכה להפרת-סדר. בינתיים המצב שוב נרגע), ומשחרר סיכום ביניים לאחר חצי הגמר, ורגע לפני ההכרעה.

מירוסלב קלוזה חוגג את הפיכתו למלך השערים של המונדיאלים. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, מולר עלול לשבור את השיא במונדיאל הבא או בזה שאחריו.

מה היה לנו בחצי הגמר?

גרמניה פירקה את ברזיל עם רבעיה תוך שש דקות, עד שזה כבר נראה מביך. ארגנטינה והולנד הפגינו משחק מזעזע שהסתכם ב-120 דקות של כדורגל שהביאו לבערך שלושה ניסיונות לבעיטה לשני השערים, עד שהולנד הפגינה נאיביות אופיינית, הודחה בפנדלים ומנעה מפגש דרום אמריקאי לוהט במשחק על המקום השלישי. נותר לנו רק להתפלל לגול גרמני מהיר בגמר, שיאלץ את ארגנטינה לשחק כדורגל התקפי.

ואצלנו במשחק?

9 משתתפים צפו שברזיל תגיע לחצי הגמר ותפסיד בו, ורק שלושה חשבו שהולנד תגיע למעמד הזה. רק המשתתף האנונימי שלנו צפה את שתי המשתתפות במשחק על המקום השלישי. ניצחון ברזילאי ייתן נקודות לשמונה משתתפים על המקום השלישי, ולאחד על המקום הרביעי של הולנד. ניצחון הולנדי ייתן נקודות לשלושה משתתפים, ולאחד על מקום רביעי של ברזיל.

ארבעה משתתפים לא יכולים יותר לזכות בנקודות. שניים מתוכם (כולל התצפיתן) ניחשו את ארבעת הנבחרות הנכונות שישתתפו בחצי הגמר, אבל טעו בשני המשחקים. אף אחד לא הצליח לנחש בצורה מדוייקת את שני המשחקים שנשארו לנו, ולכן אף אחד לא יוכל לקחת את הניקוד המושלם משני המשחקים שנותרו.

לגבי הגמר –

רק סיון צפה גמר של ארגנטינה מול גרמניה. בסה"כ שישה משתתפים צפו שארגנטינה תגיע לגמר, ושניים מתוכם גם ניחשו שהיא תנצח). שבעה משתתפים חשבו שגרמניה תגיע לגמר, מתוכם שניים ניחשו שתפסיד, וחמישה שתיקח את אליפות העולם.

מלך השערים –

מולר הבקיע פעם נוספת במשחק נגד ברזיל, והוא רחוק רק שער אחד מרודריגז במקום הראשון. מסי לא הבקיע והוא במרחק של שני שערים. אם מסי יבקיע שני שערים לפחות בגמר (ולפחות אחד יותר ממולר), שלושה משתתפים יזכו בנקודות. אם מולר יביקע לפחות שער אחד בגמר (ולא ייתן למסי לעבור אותו), יותם יקח את הנקודות לבדו.

הטבלה

מכיוון שניחשנו את המיקום הסופי, אף אחד מאיתנו לא קיבל עדיין ניקוד בעקבות חצי הגמר. לעומת זאת, נקבע הניקוד המקסימלי האפשרי לכל משתתף. בטבלא למטה תוכלו לראות את הניקוד המצטבר עד כאן, ואת הניקוד הפוטנציאלי שבו כל משתתף יכול עוד לזכות, אם שני המשחקים שנותרו ומלך השערים יסתדרו בצורה האופטימלית ביחס לניחוש שלו. לסיון ולמאור יש הכי הרבה למה לצפות.

-

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s