שנה בעמדה

הכוונה היא לא לפעילות הנפוצה של שֵנה בעמדה, אלא ל-365 הימים שחלפו מאז שהעלתי את יומן הרשת הזה אל הרשת. מין סיכום.

בשנה הראשונה לפעולת "עמדת תצפית" עלו בה 124 רשומות, כולל זו, אך לא כולל את 55 רשומות פרשת השבוע, שנכתבו בשנה שלפני הפעלת העמדה. אל מספר זה צריך לצרף 36 רשומות במדור של י.ח. ברנר, 84 רשומות במדור של א.ד. גורדון, ו-81 רשומות במדור של יוסף טרומפלדור. בסה"כ 325 רשומות.

במהלך השנה נרשמו בעמדה 21,838 צפיות בדפים, מתוכן 13,718 בעמדה עצמה, 2302 אצל ברנר, 5,230 אצל גורדון ו 588 אצל טרומפלדור. מתוך הסה"כ, 7,019 צפיות היו בדפי הבית, ו 14,819 ברשמות עצמן.

המערכת של וורדפרס לא מספקת נתונים על מספר המבקרים השונים. אפשר לציין שבדפי ה"אודות" (שאותם אני מניח שלא קוראים פעמיים) נרשמו 858 צפיות, אם כי חלקן כנראה חופפות בין המדורים השונים של העמדה, ומצד שני, אפשר להניח שיש גם מבקרים שויתרו על קריאת עמוד ה"אודות".

בעמדה יש 298 תגובות, אם כי יש לקחת בחשבון שהן כוללות 74 תגובות שלי, ושגם קישורים פנימיים בין רשומות שונות נספרים במערכת כתגובות.

אין לי השוואה ליומני רשת דומים אחרים, אבל בסה"כ אלה נראים לי מספרים יפים. היום העמוס ביותר בעמדה, דרך אגב היה ה-16 בנובמבר (שהוא גם, ואני נשבע שזה לגמרי במקרה, יום ההולדת שלי), בו נרשמו 419 צפיות.

הרשומה המובילה בעמדה היא "צ'ה גווארה של הפקידים או פוטש מסדרונות האוצר" שהגיע ל 976 צפיות מאז שעלתה בחודש נובמבר. בסה"כ ניתן למנות בעמדה 3 רשומות שצברו יותר מ-500 צפיות, עוד 3 מעל רף ה-300, שתיים נוספות עם יותר מ-200 צפיות, ו-12 רשומות נוספות עם יותר מ-100 צפיות. במדורי "פרקי אבות", הרשומה הפופלרית ביותר של ברנר, "כי לעוררך אני בא", זכתה ל-58 צפיות. אצל גורדון זו הרשומה "הבו לנו יחידים" עם 96 צפיות, ואצל טרומפלדור (שעלה לרשת רק לפני פחות מחודשיים) זו "החלטתי ליצור בתוך הביצה הגדולה כברת אדמה מוּצקה" עם 7 צפיות. באופן כללי, אני מקבל את הרושם שבתוך מדורי הכתבים, יש יותר מבקרים מקוראים.

דרך אגב – באופן מובהק ניתן לראות שהרשימות הנקראות ביותר, בפער גבוה, הן אלה שקוראי הבלוג העבירו לרשימות תפוצה שלהם או שיתפו בפייסבוק. אם אתם קוראים רשומה שנראת לכם ראויה לחשיפה רחבה, מומלץ לעשות זאת.

לעמדה יש 35 מנויים רשומים, (אך יתכן שנוספים מקבלים התראות על פרסומים דרך מערכות שונות), והיא מפיצה הודעות על רשומה חדשה גם בטוויטר ובפייסבוק. כמובן שאשמח להגדיל את מספר המנויים.

***

נראה לי שזה מסכם די יפה עד כאן. חוזר למשמרת.

חזק חזק ונתחזק.

5 מחשבות על “שנה בעמדה

  1. בלוג מעולה. מאמרים מדודים, שקולים, מבוססים, רהוטים, מאירי עיניים ונותר רק לתהות מדוע אנשים כמו אבשלום, שגם אם הם אינם רבים בוודאי קיימים בכל מיני פינות בארץ, לא הם אלו המאכלסים ומנהלים את התקשורת הארצית. דומה שמחלקת הדמוקרטיה בממשלת ההיסטוריה יכולה לרשום לעצמה הישג חשוב לכשעצמו: הנה אכן, בזכות השכלה, בזכות יושר, בזכות תפיסת עולם ועל יסוד עבודת תצפית שגרתית וקשה, אפשר להציג את המציאות באופן אחראי, רציני, מורכב, פרוגרסיבי ולא פחות חשוב – אופטימי. אבשלום, בדיוק כמו רוב אם לא ממש כל קוראיו, סביר להניח כל קוראיו, לא גדל לא באצולת ממון, לא באצולת קרקעות, לא במשפחת כהונה או מלוכה, אלא צמח מהאדמה הזו, ממשפחה של אנשים עובדים, והגיע לאן שהגיע בזכות מה שהצליחה לעשות ממשלת ההיסטוריה. עד כאן חדשות טובות. החדשות הרעות הן שאת דבריך אבשלום קוראים רק כמה אלפים ולא עשרות מליונים. אמנם כן, חזק חזק ונתחזק. תודה!!!

    אהבתי

  2. פינגבק: דו"ח תצפית – סיכום שנת הפעילות השניה של העמדה | עמדת תצפית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s