עלו כתבי י.ח. ברנר במדור "איש אמת"

ניתן לגשת אל הדברים כאן, אבל לא יזיק לקרוא גם את ההמשך.

לפני כמה שנים הבנתי ששווה לקרוא את כתבי יוסף חיים ברנר.

אז עשיתי את זה.

תוך כדי הבנתי שכדאי לסמן קטעים שנראים לי מעניינים: כתובים יפה במיוחד, או מעבירים רעיון חשוב, או  משקפים את נפשו של ברנר, או שלושתם גם יחד. בגלל שהבנתי את זה קצת באיחור, וגם בגלל אופי הכתיבה של ברנר, רוב הקטעים לקוחים מכתיבתו הפובליציסטית ומיעוטם מהפרוזה.

אחרי שסימנתי אותם, סיימתי לקרוא והתחלתי לאסוף אותם לפורמט דיגיטלי. חלק העתקתי מפרוייקט בן-יהודה, ומה שלא מצאתי שם הקלדתי בעצמי. הבנתי שכדי שזה יהיה שימושי, צריך למצוא דרך שתאפשר חיפוש, וסיווג של הקטעים לפי נושאים.

אחר כך לא נגעתי בזה כמה שנים. אחר כך הבנתי שמערכת של קטגוריות ותגיות ביומן רשת יכולה להיות פלטפורמה יעילה לדבר הזה, והחלטתי להעלות אותם כיומן רשת. כדי לאפשר חיפוש יעיל, הייתי צריך להפריד את הקטעים מהרשומות הרגילות ב"עמדת תצפית", ופתחתי עבורן יומן רשת נפרד. אפשר לגשת אל הדברים דרך העמוד "איש אמת".

אין זכויות יוצרים על הטקסטים של ברנר. המטרה שלי היא להגביר את החשיפה אליו. כל מי שרוצה מוזמן להעזר באוסף הקטעים לשימושים שונים ולהפיץ את המידע על קיומו לכל מי שיכול להתעניין. אשמח לעדכון כשעושים את זה, כדי לקבל איזו תחושה לגבי האפקטיביות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s